01.

Samsun'a Dijital Bir Bakış

samsun yazılım şirketleri

Samsun'a Dijital Bir Bakış

1,336 Milyon nüfusa ev sahipliği yapan Samsun ili Orta Karadeniz bölgesinde bulunmaktadır. Başta İlkadım, Canik ve Atakum ilçeleri olmak üzere 19 Mayıs, Alaçam, Asarcık, Ayvacık, Bafra, Çarşamba, Havza, Kavak, Lâdik, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerini de şehrin içinde barındırmaktadır. 685.403 kadın ve 670.675 erkek nüfustan oluşan Samsun ilinde 1 havaalanı bulunmaktadır. Ulaşım, eğlence, tarım, denizcilik, liman bölgesi vb. birçok bakımdan önemli bir konumda olan Samsun yakın ve uzak tarihte de birçok önemli olaya ev sahipliği yapmıştır.

Samsun'un Ev Sahipliği Yaptığı Önemli Olaylar

Samsun Adının Kaynağı ( Amisos )

Şehre isim olan “Samsun” kelimesinin Yunanca “Amisos” kelimesinden türediği ileri sürülmektedir. Fakat buna nazaran “Amisos” kelimesinin tarih öncesi dönemlerden geldiği daha doğru bir seçenektir. Hatta kimi kesimler tarafınca bu kelimenin Yunanca değil Palaskça dilinde olduğu da söylenmektedir. Çoğu kesimler tarafından şehrin ismi “Samsun” ile ilgili farklı düşünceler hakim olsa da en doğru bilinen şehre isminin Türkler tarafından verildiğidir. Batı coğrafyasında kullanılan isim olarak da “Sampson” kelimesi tarihi kaynaklarda geçmektedir. Osmanlı döneminde ise şehrin sancak adı “Canik” olarak kullanılmakta idi. Günümüzde ise uzun yıllardır şehrin adı “Samsun” olarak geçmektedir. Merkez bölgesinde bulunan Cedit Mahallesinde 28 Kasım 1995 tarihinde yol genişletme çalışmaları gerçekleştiren belediye ekipleri tarafından büyük bir boşluğun ( deliğin ) tespit edilmesi üzerine Müze yetkililerine rapor verilerek tarihi araştırma çalışmaları başlatılmıştır. Bunun üzerine 25 metrekare genişliğe 2 metre 30 santim yüksekliğe sahip bir mezar odasına rastlanmıştır. Bahse konu mezar odasının horasan sıva ile kaplandığı ayıraca içerisinde 5 adet mezar bulunduğu tespit edilmiştir. Bu mezarlar içerisinde ayrıca insanların günlük hayatlarında kullandıkları ziynet eşyaları, çanak, çömlek, hediyeler, cam, mermer vb. eşyalara da rastlanmıştır. Bu mezarların geçmiş dönemde önemli kişilere ait oldukları öne sürülmektedir.

19 Mayıs 1919

Günümüzde de her yıl 19 Mayıs tarihinde coşkuyla kutlanan Gençlik ve Spor Bayramı, 1919 yılında “Ya istiklal Ya ölüm!” inancıyla ulu önder Atatürk tarafından Samsun’da başlatılmış ve Türk gençliğine armağan edilmiştir.

2017 İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları (Deaflympics)

İşitme engelli sporcuların boy gösterdikleri, dünya genelinde gerçekleştirilen, IOC’ye bağlı ve her 4 yılda bir düzenlenen olimpiyat oyunlarıdır. Günümüze kadar sonuncusu Samsun ilimizde olmak üzere 36 şehir ve 21 ülkede organize edilen Deaflympics yoğun kitleler tarafından büyük ilgi ile karşılanmıştır. 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Samsun ilinde düzenlenen olimpiyat oyunlarına hem Samsun hem çevre iller hem de Dünya genelinde büyük ilgi gösterilmiştir.

2022 Teknofest

Teknofest’ten bahsetmeden önce bu yazıyı paylaştığımız an dahil gerçekleşmeye devam eden ve son gününü bitirmek üzere olan Teknofest’in öncelikle ne olduğunu bilmemiz gerekir.

Teknofest Nedir?

Havacılık ve Uzay teknoloji festivalinin kısaltması olan teknofest Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı tarafından özel şirketler, akademik kurumlar vb. organizasyonların işbirliği ile düzenlenmektedir. Teknofest kapsamında insanlar teknofest proje örnekleri, uçaklar, teknoloji şaheseri bir çok proje ve bunun gibi bir çok ürünü yakından inceleyebilmektedirler. Hal bu olunca havacılık, uzay, teknoloji ve uçak sever insanlar tarafından teknofest nerede sorusu akıllarda yer etmektedir. Bu sene düzenlenmekte olan Teknofest Samsun Çarşamba Havaalanında misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Teknofest Başvuru, Teknofest Kayıt, Teknofest Giriş, Teknofest Roket, Teknofest , Teknofest Giriş Ücreti ve benzeri aramalarınız için Teknofest Resmi Websitesi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Samsun İli Üzerinden Sık Yapılan Aramalar

Samsun ili ile ilgili şehri tanıtan yazılarımızı ilerleyen dönemde de çok sayıda paylaşacağız. Fakat bu yazımızda da değinmeden edemediğimiz bir şey ise aşağıdaki aramalardır. Sayıları gördüğümüzde bizi de çok sayıda şaşırtan durumlar oldu. Örneğin Samsun Hava Durumu ile ilgili ayda 975.000 arama yapılmakta imiş. Eee tabi memleketimizde piknik yapmak için önce bulutlardan izin almak gerekiyor :) Ayrıca gözden kaçmayan bir husus ise insanların Google üzerinden doğrudan Samsun haber araması yapmaları idi. Buradan anlıyoruz ki Samsun haber firmaları doğrudan Samsun’lulara haberleri sunmuyorlar. Bunu yerine insanlar Samsun’da olan biteni öğrenmek için arama motorlarına Samsun Haber, Samsun Son Dakika vb. anahtar kelimeler yazarak yanıt arıyorlar. Bunların haricinde ise Samsun namaz vakitleri 98000 arama, Samsun iş ilanları 30.000 arama, Samsun Üniversitesi 27.000 arama, Samsun Atatürk Heykeli 25.000 Arama ve Medical Park Samsun ise 18.000 arama ile listenin başlarında bulunmaktadır. Bir dahaki yazımızda görüşmek üzere.

Alanında uzman geliştiriler CodiaSoft çatısı altında profesyonel hizmetler sunmaya devam ediyor.

Samsun Web Tasarım


CodiaSoft profesyonel geliştiricileri ile Samsun Web tasarım söz konusu olduğunda doğru ve hızlı hizmetleri ile öne çıkmaya devam ediyor.
Doğru ve hızlı web tasarım hizmetlerinin yanı sıra uygun web tasarım fiyatları ile de Samsun Web Tasarım Firmaları arasında tercih edilebilir konumda bulunuyor.

Samsun Web Ajansı


Söz konusu Samsun Web Ajansı olduğunda insanlar takdir edersiniz ki google üzerinden arama yaparak kendileri için en doğru firma ile irtibat kurmaya çalışıyor.
Samsun karadeniz bölgesinin en büyük illerinden birinin olmasının yanı sıra konu, Samsun Web Ajansı olduğunda da oldukça gelişmiş bir şehirdir.
CodiaSoft olarak Samsun Web Ajansları arasında ilk sıralarda olmaktan gurur duyuyoruz.

Samsun SEO


SEO kelimesinin açılımı Search Engine Optimization şeklindedir. Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olarak kabul edilmektedir.
SEO hizmeti denildiği zaman insanlar genellikle bir ve birden çok uzmanın zaman harcayarak onları sadece ön plana çıkarttığı yanılgısına sahip olabilmektedirler.
Halbuki SEO uzmanları tarafından google, yandex vb. arama motorlarının istediği kriterlere kullanıcıların sitelerini optimize hale getirmektedirler.

Samsun SEO Ajansı


CodiaSoft Samsun SEO Ajansı olarak Samsun SEO konusunda Türkiye'nin her bölgesinden müşterilerine hizmet vermektedir.
SEO hizmeti ile ilgili öncelikli hedefleri yapay ve geçici yöntemlerin yanı sıra kalıcı yöntemleri hedefleyerek müşterilerinin başarılarını daimi kılmaktır.
SEO Ajansları arasında ilk sıraları hedefleyen CodiaSoft tıpkı şuan sizin de sitemizde olmanız gibi yerini sabitlemek hedefindedir.
Eğer ihtiyacınız Samsun SEO Uzmanı yada Samsun SEO Ajansı ise doğru adreste olduğunuza emin olabilirsiniz.

Samsun Yazılım Şirketleri


Yazılım şirketleri evden yada ofislerinden çalışan yazılımcılardan oluşan kuruluşlardır.
Üniversitelerin genellikle bilgisayar, yazılım mühendisliği yada matematik lisans bölümlerinden mezun kişiler yazılım geliştiriciliği konusunda daha yatkın olurlar.
Yazılım şirketlerinde yazılımcıların yanı sıra grafikerler ve dijital pazarlama uzmanlarına da ihtiyaç bulunmaktadır.
CodiaSoft Samsun Yazılım Şirketleri arasında personel ihtiyacı konusunda tüm personelini alanında uzman personellerden seçmiş bulunmaktadır.

Samsun Yazılım Firmaları


CodiaSoft Samsun Yazılım Firması bünyesinde çalışan yazılımcılar Samsun Yazılım Mühendisliği söz konusu olduğunda gerek hızları,
gerek temiz kodları gerekse disiplinleri ile her daim öne çıkan yazılımcılardır. Samsun Yazılım Şirketleri Karadeniz bölgesinin birçok
ilinde olduğu gibi ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayabilen şirketlerdir. Samsun ili Samsun Yazılım Kursu, Samsun Yazılım İş İlanları,
Samsun Yazılım Firmaları, Samsun Yazılım Şirketleri vb. alanlarda oldukça geniş hacime sahip olmasının yanı sıra
Karadeniz bölgesinde yazılım konusunda parmakla gösterilen illerdendir.

Samsun Web Tasarım


Web Tasarım Firmaları yazılımcı, tasarımcı, içerik üreticisi, grafiker, dijital pazarlama uzmanı, SEO uzmanı vb. bir çok alanda iş hacmi sağlayabilmektedir.
CodiaSoft bu alanların tamamında alanında uzman ve hepsi birbirinden tecrübeli personellerden oluşmaktadır.
Söz konusu Samsun Web Tasarım olduğunda tüm ekip arkadaşlarımız ile müşterilerimizin projelerini kendi projelerimiz gibi benimseyerek özenle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Samsun Web Sitesi


Web siteleri genellikle firmaların yada bireylerin kurumsal veya kişisel tanıtım amaçlı yayınladığı sayfalardır. Bunların yanı sıra her amaca uygun saymakla bitmeyecek çeşitte web siteleri de bulunmaktadır.
Söz konusu Samsun Web Sitesi olduğunda genellikle insanlar kendilerine bir web sitesi yaptırabilmek için Samsun Web Tasarım Ajansı arayışında olurlar.
Gelin bir senaryo canlandıralım. Yaptığınız işin adı "x" olsun. Doğal olarak "Samsun x" denildiğinde arama motorunda ilk sayfada olmak istiyorsunuz. Çünkü bu şekilde müşteri sayınızı ve satışlarınızı arttıracaksınız.
İşte bizim işimiz de "web tasarım" ve siz google'a "Samsun Web Tasarım" yazdığınızda bu yazıya geldiniz. Hemen şimdi iletişim butonlarımız ile bize ulaşarak kendi web sitenizi kurabilir ve işlerinizi arttırabilirsiniz.

Samsun Sosyal Medya Yönetimi


Sosyal medya uygulamaları geçtiğimiz dönemlerde sadece eğlence ve sosyal etkileşim ihtiyacı maksatlı kullanılıyordu.
Fakat artık günümüzde mağazaların tıpkı web siteleri gibi dijital alanda yüzü haline geldiler.
Durum bu şekilde olunca kurumlar sosyal medya konusunda profesyonel destek arayışına girmektedirler. CodiaSoft Samsun Sosyal Medya Yönetimi konusunda da sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır.
Alanında uzman ve tecrübeli Samsun Sosyal Medya Uzmanı ve Samsun Grafiker kadrosunun ortak çalışmaları ile birbirinden profesyonel çalışmalara imza atmaya devam ediyorlar.
Sizin de ihtiyacınız Samsun Sosyal Medya Danışmalığı yada Samsun Sosyal Medya Ajansı ise hemen bizimle irtibata geçebilir ve ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.
CodiaSoft ile tüm dijital ihtiyaçlarınıza çözüm bulun!
samsun hava durumu samsun haber hava durumu samsun samsun namaz vakitleri samsun çarşamba hava durumu samsun namaz samsun ezan samsun son dakika samsun ezan vakti samsun iş ilanları namaz vakitleri samsun samsun bafra hava durumu samsun üniversitesi samsun iftar vakti samsun terme hava durumu samsun atatürk heykeli samsun hava durumu 15 günlük samsun atakum hava durumu samsun ezan vakitleri samsun hava samsun ayvacık hava durumu samsun nöbetçi eczane samsun vezirköprü hava durumu samsun akşam ezanı medical park samsun samsun tekkeköy hava durumu samsun hava durumu 30 günlük samsun spor samsun kavak hava durumu samsun salıpazarı hava durumu samsun kiralık daire ezan vakti samsun samsun otelleri samsun havza hava durumu istanbul samsun otobüs bileti samsun 19 mayıs üniversitesi samsun trabzon arası kaç km samsun terme hava durumu samsun yol tarifi liv hospital samsun kadina siddete hayir samsun samsun imsak vakti izmir samsun uçak bileti samsun plaka samsun atakum kiralık daire samsun un 45 gunluk hava durumu samsun sabah ezanı samsun posta kodu samsun gazetesi samsun otel samsun maçı samsun havalimanı samsun istanbul otobüs bileti samsun için hava durumu samsun il sağlık müdürlüğü samsun haber son dakika yemek sepeti samsun samsun akademi