01.

Hizmetlerimiz

SEO & SEM Optimizasyonları

samsun seo ajansı

SEO Nedir?

Açılımı "Search Engine Optimization" olan SEO kısaltmasının türkçe karşılığı, "Arama Motoru Optimizasyonu" anlamına gelmektedir. Tıpkı tüm hizmet verenlerin yaptığı gibi arama motorları da müşterilerine en iyi hizmeti verme gayretindedir. Bu kapsamda Google, Yandex ve diğer arama motorları da kendileri aracılığı ile yapılan aramalarda en iyi sonuçları göstermek zorundadırlar.

Buradan yola çıkarak web site sahipleri ve yazılımcıların faydalanmaları için kendileri bakımından önemli olan bazı kriterler belirleyerek bu kriterlere harfiyen uyan web sitelerini ön sıralara taşırlar. Herkesin bildiği üzere internet üzerinde milyonlarca web sitesi ve milyarlarca sayfa bulunmaktadır. Gerekli kriterlerin kontrolü esnasında belirli bir personel takımı ile milyarlarca sayfayı kontrol etmek sizin de takdir edeceğiniz üzere imkansız olacaktır. Haliyle, bu soruna çözüm bulmak maksadı ile arama motorları bünyesinde hizmet veren yazılımcılar tarafından, belirli algoritmalar oluşturulmuş ve bu kontroller "bot" yada "robot" olarak isimlendirebileceğimiz yazılımlar tarafından yapılmaktadır.

Ülkemizde SEO alanında bilgi sahibi ve hizmet veren kişiler genellikle SEO uzmanı olarak anılırken, İngilizce'de SEO kısaltması doğrudan SEO uzmanı anlamına da gelebilmektedir. Web siteniz ile ilgili işlemleriniz için doğrudan uzman kişiler tarafından SEO desteği almak, size zaman ve ekonomik açıdan katkı sağlayabilecek önemli bir karardır. Fakat unutmamak gerekir ki; SEO Optimizasyonları ile ilgili hatalı işlemler yapılması takdirinde telafi edilmesi güç zararlar da gözlemlenebilir. SEO hizmeti almaya karar verdiğinizde, hizmetin getirilerinin yanı sıra barındırdığı riskleri de göz önünde bulundurmalısınız.

SEO Hizmetinin Başlıca Faydaları

Bir SEO uzmanı yada SEO hizmeti veren ajans tarafından SEO hizmeti aldığınızda, işlemlerin doğru gerçekleştirilmesi takdirinde aşağıdaki gibi faydalar gözlemlersiniz;SEM Nedir?

Tıpkı SEO kelimesinde olduğu gibi SEM kelimesi de bir kısaltmadır. Açılımı "Search Engine Marketing" ve Türkçe karşılığı "Arama Motoru Pazarlaması" şeklindedir. Arama motorlarında ilk sıralara gelebilme çalışmalarında genellikle SEO ve SEM işlemleri uygulanır. SEO hizmeti uzun vadeli ve kalıcı sonuçlar verebilmektedir. Buna nazaran SEM hizmeti ile doğru reklam stratejileri uygulayarak kısa vadede hedef müşteri kitlenizi genişletebilirsiniz.

Genel olarak "Google üzerinden reklam verilmesi halinde web sitem hem reklamlarda görüntüleniyor, hem de zamanla SEO'da da ilk sıralara geliyor" gibi doğru bilinen yanlışlar bulunmaktadır. Bu durumun doğru olmadığını Google doğrudan kendi web sitelerinde şu şekilde paylaşmıştır.

" Google'da reklam vermenizin, sitenizin arama sonuçlarımızdaki durumu üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Google, siteleri ücret karşılığında arama sonuçlarımıza eklemez veya sitelerin sıralamasını değiştirmez. Organik arama sonuçlarımızda görünmenin herhangi bir maliyeti yoktur." Yazıyı Görüntüle

SEM Hizmetinin Başlıca Faydaları

Profesyonel reklam uzmanları tarafından düzenlenen, reklam uygulamaları ile işlemlerin doğru gerçekleştirilmesi takdirinde kısa vadede iş hacminizi arttırabiir, ürün satışlarınızdan elde edilen gelir ile işlerinizi büyütebilir, ürünlerinizi doğru hedef kitlelere sunarak web site trafiğinizi arttırabiliriniz. SEM hizmeti ile ilgili profesyonel destek almanız zamandan edeceğiniz tasarrufun yanı sıra bütçenizi doğru yönetmenizde de size ciddi faydalar sağlayacaktır. Geçtiğimiz dönemlerde yanlış hedef kitle belirlenmesi, doğru uygulanmayan reklam stratejileri ve benzeri nedenlerle ciddi reklam bütçelerinin lüzumsuz yere harcandığı çok defa tecrübe edilmiş bir gerçektir.

Sizde SEO ve SEM Optimizasyonları hizmeti almayı düşünüyorsanız detaylı bilgi için bizi arayarak size özel tekliflerimizden yararlanabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Her ne kadar istisnai durumlar dahilinde geri dönülmesi zor durumlar için SEO & SEM optimizasyonlarının faydası hemen yansımasa da, genel itibariyle mevcut sitelere optimizasyonlar gerçekleştirmekteyiz. Mevcut web sitenizin SEO & SEM bakımından teknik analizleri için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Sıfırdan kurulumunu tamamladığımız yada sonrasında SEO optimizasyonları gerçekleştirdiğimiz web siteleri için SEO ücretleri aylık olarak ödenmektedir.

SEM hizmeti satın alan müşterilerimiz için aylık ödemeler planlamaktayız. 30 günlük hizmet sonrasında ödeme alınmaktadır.

Hayır. Belirlenen anahtar kelimelerde artış gözlemlenmemesi halinde herhangi bir ödeme talep etmemekteyiz.

Hayır. Genel olarak SEO & SEM hizmeti veren firmaların aksine 6 aylık yada yıllık sözleşmeler imzalamamaktayız. Taahhüt edilen yükselmeler gerçekleşse dahi istediğiniz zaman hizmet iptali gerçekleştirebilirsiniz.

Hayır. SEM Optimizasyonları için bizim talep ettiğimiz ücret, reklam bütçenizin haricindedir. Hizmet karşılığı talep edilen ücretler; tarafınıza önerilen reklam bütçesinin yönetilmesi maksadıyla talep edilmektedir. Ayrıca reklam bütçeleri doğrudan aracı firmalara ödenmektedir. Örneğin: Google, İnstagram.

Kesinlikle hayır. Hatta bu konuda size verebileceğimiz en iyi tavsiye "ilk sıra garantisi veren firmalardan" lütfen uzak durun. Google'dan dahil SEO hizmeti alsanız size birinci sıra garantisi veremez. SEO konusunda tahhütlerimiz; her zaman için "olabilecek en iyi sıralama" şeklindedir. Gerçekleştirdiğimiz projelerde genellikle birinci sıraları elde ediyor olmamıza rağmen asla birinci sıra garantisi vermemekteyiz.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Bizimle iletişime geçin.

Alanında uzman geliştiriler CodiaSoft çatısı altında profesyonel hizmetler sunmaya devam ediyor.

Samsun Web Tasarım


CodiaSoft profesyonel geliştiricileri ile Samsun Web tasarım söz konusu olduğunda doğru ve hızlı hizmetleri ile öne çıkmaya devam ediyor.
Doğru ve hızlı web tasarım hizmetlerinin yanı sıra uygun web tasarım fiyatları ile de Samsun Web Tasarım Firmaları arasında tercih edilebilir konumda bulunuyor.

Samsun Web Ajansı


Söz konusu Samsun Web Ajansı olduğunda insanlar takdir edersiniz ki google üzerinden arama yaparak kendileri için en doğru firma ile irtibat kurmaya çalışıyor.
Samsun karadeniz bölgesinin en büyük illerinden birinin olmasının yanı sıra konu, Samsun Web Ajansı olduğunda da oldukça gelişmiş bir şehirdir.
CodiaSoft olarak Samsun Web Ajansları arasında ilk sıralarda olmaktan gurur duyuyoruz.

Samsun SEO


SEO kelimesinin açılımı Search Engine Optimization şeklindedir. Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olarak kabul edilmektedir.
SEO hizmeti denildiği zaman insanlar genellikle bir ve birden çok uzmanın zaman harcayarak onları sadece ön plana çıkarttığı yanılgısına sahip olabilmektedirler.
Halbuki SEO uzmanları tarafından google, yandex vb. arama motorlarının istediği kriterlere kullanıcıların sitelerini optimize hale getirmektedirler.

Samsun SEO Ajansı


CodiaSoft Samsun SEO Ajansı olarak Samsun SEO konusunda Türkiye'nin her bölgesinden müşterilerine hizmet vermektedir.
SEO hizmeti ile ilgili öncelikli hedefleri yapay ve geçici yöntemlerin yanı sıra kalıcı yöntemleri hedefleyerek müşterilerinin başarılarını daimi kılmaktır.
SEO Ajansları arasında ilk sıraları hedefleyen CodiaSoft tıpkı şuan sizin de sitemizde olmanız gibi yerini sabitlemek hedefindedir.
Eğer ihtiyacınız Samsun SEO Uzmanı yada Samsun SEO Ajansı ise doğru adreste olduğunuza emin olabilirsiniz.

Samsun Yazılım Şirketleri


Yazılım şirketleri evden yada ofislerinden çalışan yazılımcılardan oluşan kuruluşlardır.
Üniversitelerin genellikle bilgisayar, yazılım mühendisliği yada matematik lisans bölümlerinden mezun kişiler yazılım geliştiriciliği konusunda daha yatkın olurlar.
Yazılım şirketlerinde yazılımcıların yanı sıra grafikerler ve dijital pazarlama uzmanlarına da ihtiyaç bulunmaktadır.
CodiaSoft Samsun Yazılım Şirketleri arasında personel ihtiyacı konusunda tüm personelini alanında uzman personellerden seçmiş bulunmaktadır.

Samsun Yazılım Firmaları


CodiaSoft Samsun Yazılım Firması bünyesinde çalışan yazılımcılar Samsun Yazılım Mühendisliği söz konusu olduğunda gerek hızları,
gerek temiz kodları gerekse disiplinleri ile her daim öne çıkan yazılımcılardır. Samsun Yazılım Şirketleri Karadeniz bölgesinin birçok
ilinde olduğu gibi ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayabilen şirketlerdir. Samsun ili Samsun Yazılım Kursu, Samsun Yazılım İş İlanları,
Samsun Yazılım Firmaları, Samsun Yazılım Şirketleri vb. alanlarda oldukça geniş hacime sahip olmasının yanı sıra
Karadeniz bölgesinde yazılım konusunda parmakla gösterilen illerdendir.

Samsun Web Tasarım


Web Tasarım Firmaları yazılımcı, tasarımcı, içerik üreticisi, grafiker, dijital pazarlama uzmanı, SEO uzmanı vb. bir çok alanda iş hacmi sağlayabilmektedir.
CodiaSoft bu alanların tamamında alanında uzman ve hepsi birbirinden tecrübeli personellerden oluşmaktadır.
Söz konusu Samsun Web Tasarım olduğunda tüm ekip arkadaşlarımız ile müşterilerimizin projelerini kendi projelerimiz gibi benimseyerek özenle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Samsun Web Sitesi


Web siteleri genellikle firmaların yada bireylerin kurumsal veya kişisel tanıtım amaçlı yayınladığı sayfalardır. Bunların yanı sıra her amaca uygun saymakla bitmeyecek çeşitte web siteleri de bulunmaktadır.
Söz konusu Samsun Web Sitesi olduğunda genellikle insanlar kendilerine bir web sitesi yaptırabilmek için Samsun Web Tasarım Ajansı arayışında olurlar.
Gelin bir senaryo canlandıralım. Yaptığınız işin adı "x" olsun. Doğal olarak "Samsun x" denildiğinde arama motorunda ilk sayfada olmak istiyorsunuz. Çünkü bu şekilde müşteri sayınızı ve satışlarınızı arttıracaksınız.
İşte bizim işimiz de "web tasarım" ve siz google'a "Samsun Web Tasarım" yazdığınızda bu yazıya geldiniz. Hemen şimdi iletişim butonlarımız ile bize ulaşarak kendi web sitenizi kurabilir ve işlerinizi arttırabilirsiniz.

Samsun Sosyal Medya Yönetimi


Sosyal medya uygulamaları geçtiğimiz dönemlerde sadece eğlence ve sosyal etkileşim ihtiyacı maksatlı kullanılıyordu.
Fakat artık günümüzde mağazaların tıpkı web siteleri gibi dijital alanda yüzü haline geldiler.
Durum bu şekilde olunca kurumlar sosyal medya konusunda profesyonel destek arayışına girmektedirler. CodiaSoft Samsun Sosyal Medya Yönetimi konusunda da sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır.
Alanında uzman ve tecrübeli Samsun Sosyal Medya Uzmanı ve Samsun Grafiker kadrosunun ortak çalışmaları ile birbirinden profesyonel çalışmalara imza atmaya devam ediyorlar.
Sizin de ihtiyacınız Samsun Sosyal Medya Danışmalığı yada Samsun Sosyal Medya Ajansı ise hemen bizimle irtibata geçebilir ve ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.
CodiaSoft ile tüm dijital ihtiyaçlarınıza çözüm bulun!