01.

Hizmetlerimiz

İçerik Yönetimi & İçerik Üretimi

samsun içerik yazarı

İçerik Yönetimi & İçerik Üretimi Nedir?

Esasında kısaca açıklamak gerekirse şuanda okuduğunuz bu metinlerdir. Web sitelerinde, sosyal medya platformlarında, kurumsal kimlik tasarımlarınızda ve bunun gibi bir çok alanda markanızın yada firmanızın kullanıcılara sunduğu metinlerin profesyonel olarak üretilmesidir. Kullanıcılara sunduğunuz hizmet ve/veya ürünlerin doğru bir şekilde tanıtılması, açıklanması kaçınılmaz bir durumdur. Reklam ajansları, dijital pazarlama uzmanları, sosyal medya yönetimi uzmanları ve yazılımcılar tarafından oluşturulan dijital yüzünüzün tam anlamıyla doğru metinlerle yansıtılması gerekmektedir.

Fakat bu metinlerin üretilmesi sadece "metin yazarlığı" gibi görünse de esasında birbirinden önemli kriterler barındırmaktadır. Örneğin üretilen içeriğin tamamiyle özgün olması gerekmektedir. Başkasının da sunduğu bir hizmetin açıklamasını tanımlarken doğrudan o kaynaklardan kopyalamak size özgün bir durum olmayacaktır. Bunun yanı sıra dijital ortamlarda bu durum işinize doğrudan olumsuz sonuçlar verecektir. Sunulan ürün ve/veya hizmetin başlığından, açıklamasına kadar kullanılan tüm metinlerin özgün olması ve kurumsal imajınızı yansıtması gerekmektedir.

Arama motorları özgün olmayan içerikleri "kopya içerik" olarak sınıflandırmakta ve bu tarz içerikler barındıran web sitelerini geri sıralara düşürmektedir. İçerik üretimi konularında çok kısa bir araştırma bile yapmışsanız "SEO uyumlu içerik" tanımına rastlamanız kaçınılmazdır. Bahse konu SEO uyumlu içerik tanımı biraz önce açıklamasını yaptığımız nedenlerle ortaya çıkmış bir tanımdır. SEO hizmeti aldığınızda tarafınıza belirli anahtar kelimeler sunulmaktadır. Bu anahtar kelimeler SEO uzmanları tarafından yapılan detaylı araştırmalar sonucunda belirlenmektedir. Bu araştırmalarda sıklıkla anahtar kelimelerin arama hacimleri göz önünde bulundurulmaktadır.

SEO Uyumlu İçerik Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere SEO uyumlu içerik temelde arama motorlarının direktifleri doğrultusunda, arama motoru optimizasyonları maksadıyla üretilmektedir. SEO uzmanları tarafından belirlenen anahtar kelimelerin kullanıldığı, kullanıcıya ürün, hizmet ya da konu hakkında bilgi sunan, özgün ve kreatif website metinleridir. SEO Uyumlu İçerik üretmekte hedef, websitesinde yada sosyal medya hesabında bulunan yazının kullanıcılar tarafından ilgi çekmesi ve bu sayede arama motorlarında ilk sıralarda listelenmesidir. Arama motorlarında ilk sıralarda bulunmanın size sağlayacağı faydalardan SEO & SEM Optimizasyonları yazımızda zaten bahsettik. Oradan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İçerik Yönetiminin Faydaları Nelerdir?


Listelemiş olduğumuz bu başlıca faydalar ile esasında kurumsal imajınızı profesyonel bir şekilde yansıtarak, iş hacminizi tahmin ettiğinizden daha fazla genişletebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İçerik Yönetimi & İçerik Üretimi konusu diğer alanlara nazaran daha az teknik bilgi gerektirdiğinden bu konuda kendi çalışmalarınızı gerçekleştirebileceğinizi düşündük. Profesyonel destek almadan bu konuda kolları sıvamanız halinde zarar görmemenizi istiyoruz ve sizler için dikkat etmeniz gereken unsurları listeledik.

Tamamen özgün metin:
Üretilen içerikler sıklıkla web siteleri yada sosyal medya hesaplarında kullanılmaktadır. Yayınlamayı planladığınız yazılarla ilgili asla ama asla kopya içerik kullanmamalısınız. Kopya içerik kullanmanız halinde bu durum arama motorları tarafından tespit edilmekte ve dijital ortamdaki itibarınıza ciddi zararlar vermektedir. Bu nedenle üretilen içerikler ile ilgili mutlaka tamamı size ait olan metinler üretmelisiniz. İçeriklerin özgünlüğünu kontrol etmeyi de mutlaka unutmayın. Tamamen tarafınızdan üretilen metinler olsa da özgünlük kontrolünden geçirmeden içeriklerinizi yayına almayın. Özgünlük kontrolü için kullanabileceğiniz çok sayıda web sitesi bulunmaktadır. Bu web sitelerine ulaşmak için Google'da "özgünlük testi" yazarak karşınıza çıkan web sitelerinden içeriğinizin ne derece özgün olduğunu kontrol edebilirsiniz.

İçerik yapılandırması:
Paylaşmayı planladığınız içeriklerin birbirleriyle alakalı olmasına dikkat edin. Tabii ki sürekli aynı konu ile ilgili içerik paylaşımlarında bulunmayın. Fakat birbirini takip eden blog yazıları kullanıcılar ile etkileşiminizi arttıracaktır. Üretmiş olduğunuz metinlerde diğer içeriklerinizden de bahsedin ve o sayfalara yönlendirmeler yapın. Fakat çocuk gelişimi ile ilgili bir metin içeriğinde de futbol ile ilgili bir konuya yönlendirme vermeye çalışmayın. Örneğin çocuk gelişimi konusunda içerikler üretiyorsanız; her yaş ya da gerekirse her üç aylık gelişimler ile ilgili farklı metinler paylaşın. Bu paylaşımları da birbirini takip eden periyotlarda gerçekleştirin.

Anahtar kelime:
SEO uzmanları tarafından yada kendi araştırmalarınızda belirlediğiniz anahtar kelimeleri mutlaka metinlerinizde bulundurun. Bu anahtar kelimeler sayesinde doğrudan hedef kitleniz için paylaşımlar yapmış olacak ve iş hacminiz ile ilgili olumlu sonuçlar elde edeceksiniz. Fakat bu işlem için de belirli bir sınırı aşmamalısınız. Sürekli aynı anahtar kelimeyi kullanmak size fayda sağlamak yerine zarar getirecektir. Bu konu ile ilgili arama motorları algoritma güncellemelerinde açıklamalarda bulunmuştur. Aşırı optimize etmeyin!

Metin uzunluğu:
İçeriklerinizde her zaman ilk hedeflerinizden biri "kullanıcıların ilgisini çeken paylaşımlar üretmek" olmalıdır. Fakat kullanıcı ilgi odağı olma hedefiniz için onları gereksiz metinler ile boğmamalısınız. Açıklaması gerçek anlamda çok kısa olan bir ürün, hizmet veya konu için gereğinden fazla metin kullanmayın. Mümkün olduğunca kısa, öz anlatımlarla, kurumsal imajınızı da yansıtarak açıklamalarınızı tamamlamalısınız. Unutmayın ki; arama motorları da kullanıcılara en iyi hizmeti sunmak gayretindeler.

Sıkça Sorulan Sorular

İstisnai durumlar haricinde hizmet doğrultusunda verilen fiyatlar, genellikle içerik uzunluğu ile doğru orantılı olarak belirlenmektedir. Fakat dönemsel olarak genel fiyatlarımız hep belirlidir. Örneğin 100 kelime içerik için x lira fiyat belirlemekteyiz. Size önerilen yada talep ettiğiniz içerik uzunluğu 1000 kelime ise fiyat 10x tutarında olacaktır.

Evet. Talep ettiğiniz konu başlıkları ile ilgili tüm içeriklerimizi, SEO uyumlu olacak şekilde üretmekteyiz. Bunun için içerik üretimi öncesinde anahtar kelime analizlerini yaparak tarafınıza sunuyoruz.

Evet. İçerik editörlerimiz şuana kadar bir çok alanda tecrübe sahibidir. Yeni alanlar ile ilgili üretim öncesinde biraz süre talep ediyor, araştırmaların tamanlanmasına müteakip üretime başlıyoruz.

Hayır. Örneğin 300 kelimelik içerik talebiniz halinde, yaklaşık 300-320 kelime; 1000 kelimelik içerik talebiniz halinde, yaklaşık 1000-1050 kelimelik içerikler teslim ediyoruz.

Evet. Kontroller sonucunda %100 özgün olmayan içerik teslim etmemekteyiz. Üretilen tüm içerikler %100 özgünlük seviyesinde teslim edilmektedir.

Kısmen evet. Örneğin; 10 adet 1000 kelimelik içerik talep etmeniz halinde size ilk olarak 1 tanesini teslim ediyoruz. Onay vermeniz ve tamamının ödemesini yaptığınız zaman içerik üretimine başlıyoruz.

Spesifik ve istisnai durumlar haricinde hayır. İçerik üretimi hizmetinde ücret iadesi bulunmamaktadır. Fakat taleplerinizi dikkatle dinleyerek metinleri istediğiniz hale getireceğimizin sözünü şimdiden veriyoruz. İçerikler tam olarak istediğiniz şekilde teslim edileceği için %100 özgünlüğün yanında %100 beğenme garantisi veriyoruz.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? Bizimle iletişime geçin.

Alanında uzman geliştiriler CodiaSoft çatısı altında profesyonel hizmetler sunmaya devam ediyor.

Samsun Web Tasarım


CodiaSoft profesyonel geliştiricileri ile Samsun Web tasarım söz konusu olduğunda doğru ve hızlı hizmetleri ile öne çıkmaya devam ediyor.
Doğru ve hızlı web tasarım hizmetlerinin yanı sıra uygun web tasarım fiyatları ile de Samsun Web Tasarım Firmaları arasında tercih edilebilir konumda bulunuyor.

Samsun Web Ajansı


Söz konusu Samsun Web Ajansı olduğunda insanlar takdir edersiniz ki google üzerinden arama yaparak kendileri için en doğru firma ile irtibat kurmaya çalışıyor.
Samsun karadeniz bölgesinin en büyük illerinden birinin olmasının yanı sıra konu, Samsun Web Ajansı olduğunda da oldukça gelişmiş bir şehirdir.
CodiaSoft olarak Samsun Web Ajansları arasında ilk sıralarda olmaktan gurur duyuyoruz.

Samsun SEO


SEO kelimesinin açılımı Search Engine Optimization şeklindedir. Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olarak kabul edilmektedir.
SEO hizmeti denildiği zaman insanlar genellikle bir ve birden çok uzmanın zaman harcayarak onları sadece ön plana çıkarttığı yanılgısına sahip olabilmektedirler.
Halbuki SEO uzmanları tarafından google, yandex vb. arama motorlarının istediği kriterlere kullanıcıların sitelerini optimize hale getirmektedirler.

Samsun SEO Ajansı


CodiaSoft Samsun SEO Ajansı olarak Samsun SEO konusunda Türkiye'nin her bölgesinden müşterilerine hizmet vermektedir.
SEO hizmeti ile ilgili öncelikli hedefleri yapay ve geçici yöntemlerin yanı sıra kalıcı yöntemleri hedefleyerek müşterilerinin başarılarını daimi kılmaktır.
SEO Ajansları arasında ilk sıraları hedefleyen CodiaSoft tıpkı şuan sizin de sitemizde olmanız gibi yerini sabitlemek hedefindedir.
Eğer ihtiyacınız Samsun SEO Uzmanı yada Samsun SEO Ajansı ise doğru adreste olduğunuza emin olabilirsiniz.

Samsun Yazılım Şirketleri


Yazılım şirketleri evden yada ofislerinden çalışan yazılımcılardan oluşan kuruluşlardır.
Üniversitelerin genellikle bilgisayar, yazılım mühendisliği yada matematik lisans bölümlerinden mezun kişiler yazılım geliştiriciliği konusunda daha yatkın olurlar.
Yazılım şirketlerinde yazılımcıların yanı sıra grafikerler ve dijital pazarlama uzmanlarına da ihtiyaç bulunmaktadır.
CodiaSoft Samsun Yazılım Şirketleri arasında personel ihtiyacı konusunda tüm personelini alanında uzman personellerden seçmiş bulunmaktadır.

Samsun Yazılım Firmaları


CodiaSoft Samsun Yazılım Firması bünyesinde çalışan yazılımcılar Samsun Yazılım Mühendisliği söz konusu olduğunda gerek hızları,
gerek temiz kodları gerekse disiplinleri ile her daim öne çıkan yazılımcılardır. Samsun Yazılım Şirketleri Karadeniz bölgesinin birçok
ilinde olduğu gibi ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayabilen şirketlerdir. Samsun ili Samsun Yazılım Kursu, Samsun Yazılım İş İlanları,
Samsun Yazılım Firmaları, Samsun Yazılım Şirketleri vb. alanlarda oldukça geniş hacime sahip olmasının yanı sıra
Karadeniz bölgesinde yazılım konusunda parmakla gösterilen illerdendir.

Samsun Web Tasarım


Web Tasarım Firmaları yazılımcı, tasarımcı, içerik üreticisi, grafiker, dijital pazarlama uzmanı, SEO uzmanı vb. bir çok alanda iş hacmi sağlayabilmektedir.
CodiaSoft bu alanların tamamında alanında uzman ve hepsi birbirinden tecrübeli personellerden oluşmaktadır.
Söz konusu Samsun Web Tasarım olduğunda tüm ekip arkadaşlarımız ile müşterilerimizin projelerini kendi projelerimiz gibi benimseyerek özenle hizmet vermeye devam ediyoruz.

Samsun Web Sitesi


Web siteleri genellikle firmaların yada bireylerin kurumsal veya kişisel tanıtım amaçlı yayınladığı sayfalardır. Bunların yanı sıra her amaca uygun saymakla bitmeyecek çeşitte web siteleri de bulunmaktadır.
Söz konusu Samsun Web Sitesi olduğunda genellikle insanlar kendilerine bir web sitesi yaptırabilmek için Samsun Web Tasarım Ajansı arayışında olurlar.
Gelin bir senaryo canlandıralım. Yaptığınız işin adı "x" olsun. Doğal olarak "Samsun x" denildiğinde arama motorunda ilk sayfada olmak istiyorsunuz. Çünkü bu şekilde müşteri sayınızı ve satışlarınızı arttıracaksınız.
İşte bizim işimiz de "web tasarım" ve siz google'a "Samsun Web Tasarım" yazdığınızda bu yazıya geldiniz. Hemen şimdi iletişim butonlarımız ile bize ulaşarak kendi web sitenizi kurabilir ve işlerinizi arttırabilirsiniz.

Samsun Sosyal Medya Yönetimi


Sosyal medya uygulamaları geçtiğimiz dönemlerde sadece eğlence ve sosyal etkileşim ihtiyacı maksatlı kullanılıyordu.
Fakat artık günümüzde mağazaların tıpkı web siteleri gibi dijital alanda yüzü haline geldiler.
Durum bu şekilde olunca kurumlar sosyal medya konusunda profesyonel destek arayışına girmektedirler. CodiaSoft Samsun Sosyal Medya Yönetimi konusunda da sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır.
Alanında uzman ve tecrübeli Samsun Sosyal Medya Uzmanı ve Samsun Grafiker kadrosunun ortak çalışmaları ile birbirinden profesyonel çalışmalara imza atmaya devam ediyorlar.
Sizin de ihtiyacınız Samsun Sosyal Medya Danışmalığı yada Samsun Sosyal Medya Ajansı ise hemen bizimle irtibata geçebilir ve ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.
CodiaSoft ile tüm dijital ihtiyaçlarınıza çözüm bulun!